Produse

Curs Valutar

EURO - 4,5169 RON
USD - 4,2669 RON
Producatori

FELO
KROLL
Norbar
NORMEX
PROXXON
SCALA MESSZEUGE
STAHLWILLE
TORQUELEADER
VBW

Cariere

Daca esti o persoana dinamica si doresti sa te alaturi echipei Smart Tools Distribution SRL, atunci afla ca noi cautam:

1. Reprezentant de vanzari

Candidatul ideal pentru postul de reprezentant de vanzari :

  • Esti entuziast/a, energic/a, optimist/a si pui multa multa pasiune in ceea ce faci?
  • Iti doresti sa fi cel/cea mai bun/a si nu te multumesti niciodata cu locul 2?
  • Iti place sa interactionezi cu oamenii?
  • Ai bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale?
  • Iti place sa negociezi si ai putere de convingere?
  • Te lupti si iti face placere sa atingi obiectivele si chiar sa le depasesti?
  • Esti un bun conducator auto? ( permis de conducere categoria B necesar )
  • Iti place munca de teren?
  • Ai un aspect profesional si esti constient/a ca imaginea conteaza in acest domeniu?
  • Esti flexibil/a, adaptabil/a, dinamic/a, responsabil/a, organizat/a si ai o atitudine pozitiva si spirit de initiativa?
  • Esti pasionat/a de tehnologie, te descurci cu programele Office?
  •  Ai experienta in domeniul vanzarilor de cel putin 2 ani ?
  •  Ai lucrat in domenii tehnice ?
  • RESPONSABILITATI:

  • Promovarea si vanzarea serviciilor / produselor companiei
  • Identificarea de potentiali noi clienti
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti
  • Negocierea si incheierea de contracte
  • Asigurarea clientilor servicii de consultanta tehnica si pre/post vanzare
  • Participarea intensa si activa la realizarea obiectivelor calitative si cantitative ale echipei si la atingerea targetului de vanzari
  • Intocmirea rapoartelor de activitate

  • BENEFICII:

  • Salariu fix plus comisioane foarte avantajoase
  • Bonusuri pentru praguri de performanta
  • Masina de serviciu (in functie de rezultate)
  • Laptop / Telefon mobil de serviciu
  • Program flexibil
  • Posibilitatea de a participa la cursuri si programe de training

  • DESCRIEREA COMPANIEI:

    Smart Tools Distribution este o societate dezvoltata la nivel regional specializata in comercializarea de produse profesionale, industriale si hobby pentru utilizatorii casnici, institutii publice, societati cu activitati industriale sau resellers.

    CV-urile se trimit la adresa : hr[at]std.com.ro

    Candidatul ideal pentru postul de operator date - documentare produse :
    • Studii medii ( informatica, economie, contabilitate constituie un avantaj)
    • Cunostinte bune de operare PC - Excel, Word, Internet, Email
    • Cunostinte de limba engleza (mediu - avansat)
    • Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj
    • Persoana responsabila, organizata si ordonata
    • Atentie concentrata si distributiva
    • Adaptabilitate, implicare, atitudine proactiva

    RESPONSABILITATI :
    • Defineste in sistemul informatic articole noi.
    • Opereaza in sistemul informatic eventualele modificari necesare.
    • Verifica corectitudinea datelor primite de la furnizori.
    • Comunica in timp real toate incidentele sistemului informatic.
    • Participa la inventare si centralizeaza rezultatele conform procedurilor interne.
    • Arhiveaza documentele operate in bibliorafturi.
    • Aduce la indeplinire alte sarcini operationale incredintate de seful ierarhic.

    Comenzi telefonice
    Cautare

    Autentificare
    Cosul de cumparaturi
    Cosul meu (gol)
    Nume Pret Cantitate / Actualizare Subtotal